Agnė Bilotaitė apskundė teismui sprendimą nepradėti tyrimo dėl V.Titovo provokacijų

posted in: Naujienos | 0

Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Klaipėdos miesto apylinkės teismą, skųsdama prokuroro nutarimą, kuriuo buvo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nario Viačeslavo Titovo pasisakymų. Viačeslavas Titovas duodamas interviu “Lietuvos Ryto televizijai” viešai išreiškė reikalavimą įvesti rusų kalbą kaip antrą valstybinę Klaipėdos krašte ir nurodė, kad jei tai nebus padaryta, Klaipėdoje kils neramumai. Jo teigimu, rusų tautybės asmenys Klaipėdoje yra antrarūšiai piliečiai.
Seimo narės įsitikinimu, vieši raginimai reikalauti antros rusų valstybinės kalbos Klaipėdos krašte bei kalbos apie piliečių skirstymą į pirmarūšius ir antrarūšius tautybės pagrindu kursto tautinę bei socialinę neapykantą, kelia grėsmę valstybės nacionaliniam saugumui bei vientisumui. A. Bilotaitė skunde nurodė, kad Konstitucijos garantuojama teisė asmenims laisvai reikšti įsitikinimus nėra suderinama su teise skleisti savo įsitikinimus taip, kad būtų kurstoma diskriminacija, tautinė ar socialinė neapykanta, grasinama prievarta ir neramumais.
„Miesto tarybos narys nėra eilinis pilietis, galintis neatsakingai švaistytis savo nuomone. Dėl jo statuso, jam prieinama masinė auditorija ir žiniasklaidos dėmesys, o savo atstovu jį laikančiai rinkėjų daliai tai ir savotiškas nuomonės formuotojas. Kokį signalą iš jo gauna šiaip kasdienybėje taikiai su lietuviais gyvenantys rusakalbiai, kai girdi, jog rusų kalbos oficialaus statuso nebuvimas daro juos antrarūšiais piliečiais? – retoriškai klausia Agnė Bilotaitė. – „Kita vertus, signalai du. Turime atkreipti dėmesį, jog V.Titovo pasisakymas apie tariamai diskriminuojamus Klaipėdos rusus buvo išsakytas Rygoje vykusio susitikimo su Rusijos politikais kontekste. Tai reiškia, kad žinutė buvo skirta ir Rusijai, kurios oficiali pozicija yra ginti savo tautiečių teises užsienio šalyse. Kokio dar signalo iš Lietuvos bereikia Kremliui?“

Leave a Reply