A. Bilotaitė ragina tikrinti valdžios įstaigų išlaidas

posted in: Naujienos | 0

V. Balkūno nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę ir Audito komiteto pirmininkę Jolitą Vaickienę, siūlydama atkurti praėjusioje Seimo kadencijoje vyravusią praktiką kas kelis mėnesius Audito komitete įvertinti ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų išlaidų tikslingumą.

Parlamentarės teigimu, nuolatinė parlamentinė kontrolė skatino atsakingesnį lėšų panaudojimą vykdomosios valdžios institucijose.

„Atkreipiau dėmesį, kad toks informacijos apie ministerijų išlaidas surinkimas ir įvertinimas praėjusios Seimo kadencijos Audito komitete buvo įprasta ir reguliari praktika. Pastaruoju metu, nesant tokios kontrolės, ministerijos bei joms pavaldžios įstaigos organizuoja renginius ir kitas veiklas, kurių tikslingumas ne visada dera su pačių renginių prabanga bei projektų išlaidomis. Todėl kyla pagrįstų abejonių dėl tinkamo biudžeto lėšų panaudojimo. Apskritai šioje Seimo kadencijoje Audito komitetas atrodo labai apsileidęs. Galbūt taip yra dėl to, kad praėjusią kadenciją šio kontroliuojančio komiteto pirmininko postas buvo atiduotas opozicijos, o dabar – valdančiosios daugumos atstovei“, – teigė parlamentinės grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė A. Bilotaitė, dirbusi Audito komitete.

Parlamentarė atkreipia dėmesį į neseną pavyzdį, atspindintį kasdienes ministerijų praktikas – Lietuvos darbo biržos konferencijos „Išlik darbo rinkoje“ uždarymo renginį penkių žvaigždučių viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ šių metų spalio 20 dieną. Kaip pažymi A. Bilotaitė, renginyje dalyvavusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė šį savo darbotvarkės punktą pati paviešino Lietuvos žiniasklaidai. A. Bilotaitės teigimu, tokie pavyzdžiai galimai liudija, jog Vyriausybės atstovai panašiose situacijose perdėtos prabangos net neįžvelgia.

Straipsnis iš: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/a-bilotaite-ragina-tikrinti-valdzios-istaigu-islaidas.htm

 

 

Leave a Reply