Agnė Bilotaitė: būtina apsaugoti sąžiningus pareigūnus nuo valdančiųjų politinio spaudimo

posted in: Naujienos | 0

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką, prašydama pradėti Antikorupcijos komisijos tyrimą dėl politinio spaudimo, galimai lėmusio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos viršininko Dariaus Amšiejaus netikėtą atsistatydinimą iš užimamų pareigų. A. Bilotaitė kreipimesi cituoja žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, jog D. Amšiejus paraišką savo noru trauktis iš pareigų pateikė „dėl patiriamo spaudimo tiriant korupcijos ir piktnaudžiavimo atvejus su Lietuvos socialdemokratų partijos veikėjais siejamose įmonėse ir bendrovėse“.

Parlamentinės grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė atkreipia dėmesį, jog D. Amšiejaus atsistatydinimas buvo staigus ir netikėtas jo kolegoms bei stebėtinai sutapo su būtent STT Kauno valdybos pareigūnų atliktais tyrimais ir aukštas pareigas einančių asmenų sulaikymais socialdemokrato mero Ričardo Malinausko vadovaujamoje Druskininkų savivaldybėje.

Kauno STT valdyba atliko ikiteisminius tyrimus, kuriuose tarp įtariamųjų buvo įtakingi socialdemokratai Česlovas Daugėla, Kęstutis Kriščiūnas, Valys Venclovas ir kiti. Žiniasklaidoje nuskambėję įtarimai, kad Kauno STT vadovo pasitraukimas iš pareigų yra susijęs su būtent socialdemokratų partijos atstovų politiniu spaudimu, A. Bilotaitės teigimu, turi būti atsakingai ištirti.

„Šiandien stebime labai keistą ir pasitikėjimo nekeliančią situaciją: buvęs STT vadovas kaltinamas naudojimusi padėtimi Druskininkų kurortuose, esamas Kauno STT vadovas atsistatydina po korupcijos schemų tyrimo tuose pačiuose Druskininkuose, Alytuje ir kitur. Girdime informaciją, kad jo pasitraukimą lėmė būtent šį miestą valdančių socialdemokratų partijos spaudimas, kurį tikrai paprasta daryti vadovaujant Vyriausybei. Ministras Pirmininkas Seime jau yra prasitaręs, kad „skambino aiškintis“, tai yra darė spaudimą specialiosioms tarnyboms dėl kitų vykstančių tyrimų. Žinodami, kad Lietuvoje aukštas pareigas užimantys sąžiningi pareigūnai jau ne kartą buvo atleidžiami dėl savo principingos pozicijos rezonansinėse bylose, negalime atmesti galimybės, kad politinis spaudimas iš socialdemokratų pusės buvo. Seimas privalo imtis parlamentinės kontrolės, ištirti D. Amšiejaus atsistatydinimą ir prireikus apginti sąžiningą pareigūną nuo politikų savivalės. Būtų neatleistina, jei pareigūnas turėtų trauktis, nes „užkabino ne tuos“ įtakingus asmenis“, – teigė Seimo narė A. Bilotaitė.

Skaitykite daugiau: Bilotaitė: būtina apsaugoti sąžiningus pareigūnus nuo valdančiųjų politinio spaudimo | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/49926040/bilotaite-butina-apsaugoti-saziningus-pareigunus-nuo-valdanciuju-politinio-spaudimo#ixzz3p0s7Y3gZ

Leave a Reply