Klaipėdiečiai pasigenda skaidrumo skirstant miesto biudžetą

Seimo narė klaipėdietė Agnė Bilotaitė pasmerkė neskaidriai ir ignoruojant bendruomenių poreikius skirstomą Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto paramą. Ji tai pareiškė reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie Klaipėdos senjorų organizacijų nusivylimą miesto biudžeto paramos paskirstymu.

„Vakarų ekspreso“ nušviesta situacija, kai senjorų bendruomenės „dėl grožio“ įtraukiamos į jiems aktualių lėšų paskirstymo procesą, tačiau galiausiai jų parengtos rekomendacijos savivaldybės yra visiškai ignoruojamos, tėra dar vienas mieste įsisenėjusios problemos atvejis. Nuolatiniuose susitikimuose su įvairiomis organizacijomis ir bendrijomis girdžiu tą patį faktą, jog miesto paramos skirstymas vyksta neskaidriai, be aiškių ir visiems norintiems žinomų kriterijų, neįtraukiant arba kaip minėtų senjorų atveju fiktyviai įtraukiant suinteresuotas puses“ – aiškino Agnė Bilotaitė.

Jos teigimu, toks savivaldybės požiūris, nors būdingas ir kitiems šalies miestams ir rajonams, negali būti laikomas norma ir turi būti keičiamas, skatinant atvirą ir demokratišką sprendimų priėmimą, ypač arčiausiai žmonių esančiais klausimais.

„Tiesioginių merų rinkimų perspektyva tarytum žada daugiau demokratijos savivaldoje, tačiau teisūs kritikai, sakantys, kad šia linkme reikia padaryti dar labai daug. Pats tiesioginis mero išrinkimas nepakeis įsisenėjusios uždaro kabinetinio sprendimų priėmimo tradicijos. Ir Klaipėdoje ši problema akivaizdi: reikalinga steigti seniūnijas, stiprinti vietos bendruomenes ir realiai įgalinti jų bei nevyriausybinių organizacijų dalyvavimą sprendžiant joms svarbiausius klausimus. Finansiniai dalykai negali būti išimtis. Akivaizdu, jog dabartinė miesto valdžia, nors pagal pavadinimą liberali, atsisako tai suprasti ir atsiverti miesto gyventojams“ – kritikos negailėjo Seimo narė.

Leave a Reply