Vakarų ekspresas: Dėl viešųjų pirkimų Klaipėdoje Agnė Bilotaitė kreipėsi į VPT

posted in: Naujienos | 0

del-viesuju-pirkimu-klaipedoje-agne-bilotaite-kreipesi-i-vpt

Seimo narė, grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie galimai neskaidrų Klaipėdos miesto savivaldybės viešųjų pirkimų konkursų organizavimą. Seimo narė prašo atsakingos institucijos atlikti tyrimą ir pateikti informaciją apie šios kadencijos Klaipėdos miesto savivaldybės viešųjų pirkimų skaidrumą.
„Esant tokioms didelėms abejonėms dėl galimo neskaidrumo, manau, kad tikslinga galutinai išsiaiškinti, ar viešuosius pirkimus vykdantys Klaipėdos miesto savivaldybės atsakingi asmenys veikė pagal teisės aktus. Reikėtų išsiaiškinti, kodėl konkurso dalyviams po rezultatų paskelbimo neleidžiama susipažinti su kitų dalyvių paraiškomis, detaliais ekspertų vertinimais,“ – teigė Agnė Bilotaitė.
Seimo narė į VPT kreipėsi po to, kai dienraštis „Klaipėda“ paskelbė publikaciją, kurioje teigiama, jog po viešojo konkurso Klaipėdos miesto susisiekimo plėtros galimybių studijos parengimui konkursui pateiktų studijų metodologijoms įvertinti buvo sudaryta ekspertų komisija, su kurios sudėtimi ir narių vertinimais dalyviams nebuvo leista susipažinti net ir po viešojo konkurso rezultatų paskelbimo. Konkurso dalyviams poreikis detaliai susipažinti su konkurso paraiškų vertinimu kilo po to, kai nugalėtoju buvo paskelbtas 2,5 karto brangiau tą pačią paslaugą atlikti pasiūlęs projektas (laimėjusio projekto vertė – 423 tūkst. 365 litai, pralaimėjusio – 164 tūkst. 560 litai).

„Vakarų ekspreso“ informacija.

Leave a Reply